Professional BAITS

Marka Professional BAITS to efekt wieloletniego doświadczenia i prób stworzenia przynęt i zanęt doskonałych. Celem naszych starań było stworzenie takiej linii przynęt które będą skuteczne nie tylko wtedy,  gdy karpie są w amoku i zbierają z dna wszystko co im się wrzuci, ale również nasze przynęty będą skutecznie prowokować do brań w momentach gdy karpie są mało aktywne lub są w przysłowiowym letargu.

Przez wiele lat  mieliśmy okazję łowić na różnych akwenach w różnych częściach świata obserwując zachowanie, oraz zwyczaje karpi w różnych miejscach na świecie. Jak mówi przysłowie, co kraj to obyczaj, również podobnie jest z karpiami, które mają inne nawyki żywieniowe, inną bazę pokarmową, uzależnioną od takich czynników jak występowanie różnych form życia w różnych akwenach, w różnych częściach świata. Dlatego my wiemy ,że nie istnieją przynęty uniwersalne, które sprostają wszystkim wymogom karpi przez cały rok. Naszym mocnym plusem jest posiadanie profesjonalnego dwunasto-hektarowego łowiska karpiowego, które od blisko 5 lat zdążyliśmy dogłębnie poznać pod każdym względem.

Z tego miejsca dziękujemy naszym znajomym ichtiologom, którzy pomogli nam rozwikłać niektóre zagadki, które nie mieszczą się w głowach przeciętnych karpiarzy lub jest to wiedza tak specjalistyczna, że przeciętny karpiarz nie ma aż takiej potrzeby poświęcania czasu na jej zdobycie. I dopiero ta wiedza stała się kręgosłupem naszych przynęt. Wiele rzeczy dawniej wydawało nam się bardziej proste i zrozumiałe, choć zawsze uważaliśmy że nasz cel jakim był karp jest istotą z pozoru prostą ,lecz jak się później okazało nie koniecznie.

Posiadamy na terenie naszego łowiska basen doświadczalny gdzie za pomocą kamery obserwujemy nie tylko zachowanie, sposób pobierania pokarmu, ale również co jest dla nas najistotniejsze obserwujemy karpie, które same decydują za nas co jest dobre a co złe. I te setki godzin spędzonych przed kamerką pokazują nam, że tak naprawdę karpie nigdy nie czekają aż im coś wrzucimy tylko jakość oraz świeżość jak i odpowiednio dobrana baza są powodem czy ryba się zdecyduje na pobranie naszych przynęt czy nie.

Wracając do tematu naszego łowiska u Schabińskiej Krzemienna nad Sanem  jesteśmy pewni, że patrząc na lata wstecz mieliśmy spore wyzwanie stworzyć przynętę, która będzie doskonała w wodzie w której jest blisko 30 różnych form podwodnego życia jakimi mogą żywić się karpie. Niesamowite ilości małży, ślimaków, ochotek, ikry, raków, itd. sprawiały, że mieliśmy niezłe pole do popisu w stworzeniu czegoś co się po prostu przez to przebije. Tak powstał zamysł stworzenia naszej flagowej serii Squid, który jak się okazało poprzez długie testy, skład chemiczny naszej wody, oraz upodobania ryb stał się rdzeniem naszych trzech topowych serii właśnie na bazie kałamarnicy.

Dlaczego właśnie 3 serie ? Jak wiecie rozwój współczesnego karpiowania jest tak dynamiczną machiną, która jedzie nieubłaganie do przodu. To już nie tylko nowe technologie związane z nowoczesnymi wędziskami, kołowrotkami, itp. ale również udoskonalanie przez światowych producentów właśnie przynęt. A co za tym idzie z roku na rok ludzie wrzucają do wody coraz to lepsze kulki których ryby szybko się uczą. Dlatego też nasza seria SQUID  została podzielona właśnie na 3 serie dedykowane na różne pory roku , różne wody, itd. abyście mogli łowić skuteczniej przez cały sezon. Nie będziemy się teraz rozpisywać o naszych bazach oraz ,co znajduje się w danej serii, znajdziecie takie opisy w zakładce produkty. Długo czekaliśmy z wprowadzeniem wszystkich serii na rynek ze względu na naszą gwarancję jakości naszego produktu. Dla nas coś musi być naprawdę super łowne sprawdzone na kilkunastu wodach nie koniecznie w kraju i dopiero wtedy jeśli jesteśmy zadowoleni z naszego efektu powoli wprowadzamy to do oferty. Przy budowaniu naszych baz również pomagali nam różni wybitni karpiarze którzy spędzają każdą wolną chwilę nad wodą, a ich wiedza jest nieoceniona. Ludzie mający na rozkładzie  przepiękne ryby z różnych części Europy i nie tylko. Nie ma nic cenniejszego jak szeroko pojęte znaczenie oraz wymagania karpiarzy co do przynęt ,którzy zdobywali wiedzę na różnych wodach, a na podstawie tego możemy się wspomagać cennymi wskazówkami dotyczących tego co ryby jedzą w danej wodzie jakie mają upodobania itd.

Dlaczego warto nam zaufać ? Nie jesteśmy handlarzami „gipsem”, nie przepakowujemy kulek z wiaderek do innych opakowań. Wszystkie nasze bazy powstają w naszej firmie. Kulki produkowane są tylko i wyłącznie z najlepszych dostępnych na polskim i zagranicznym rynku składników oraz komponentów. Serce naszej firmy bije również w kierunku łowiska, które daje nam szeroki obraz tego jak reagują ryby na nasze przynęty. Wyżej wspomniany basen doświadczalny również otworzył nam oczy na to co chcieliśmy wiedzieć w 100 procentach. Jesteśmy firmą z pasją która dąży do produkowania jak najlepszych przynęt, dzięki którym zarówno doświadczeni karpiarze jak i Ci początkujący będą mieli okazję położyć na macie piękne ryby.